Stránky

O mne

Rada by som si tu spisovala všetky zaujímavé vedomosti a skúsenosti k záhradkám. Možno pomôžu aj iným ľuďom, ale primárny cieľ je hlavne ich mať pokope :).

Ak by vás zaujímalo, čo som zač, tak tu je kúsok o mne:


Permakultúra ma zaujíma už vyše 3 roky (od 2010). Vo voľnom čase som absolvovala 2 kurzy u Jaroslava Svobodu Dizajn jedlého lesa I a II. A minulý rok aj Úplný kurz permakultúrneho dizajnu u Patrície Černákovej.

Kým som bývala s rodičmi (v paneláku), skoro každú sobotu sme trávili u starkých v "záhrade" (takej riadnej 4500 m^2), kde sme sa mohli dosýta "napásť" ovocia aj zeleninky. Väčšinou sme jedli ovocie priamo zo stromu - kto nezažil, nepochopí. To je to najlepšie najvoňavejšie najzrelšie ovocie čo sa dá jesť, navyše na čersvom vzduchu. Tu som si vytvorila vzťah k veľkým polodivým záhradám.

Uplynulé 3 roky som si síce všeličo naštudovala, ale túžila som hlavne zohnať si vlastnú záhradu. Dva roky som si skúšala pestovanie zeleninky v komunitnej záhrade na políčku 2x2 metre - čo bola výýýborná skúsenosť. A teraz v septembri 2013 som si zohnala záhradku - len tak do podnájmu (240 m^2).

Chcem si tu pekne naplánovať, čo tam posadím :). Už sa teším.

1 komentár: